Ua Pl En
Фото

В Івано-Франківську розпочато творчий проект „Оперний феєрверк”

– концертом Ірини Житинської та Арнольда Рудковського „Устами Хосе та Кармен”, що відбувся в облмуздрамтеатрі ім. І. Франка.

Інакше, як тріумф, про цей концерт не скажеш: повна зала, що кричить браво під шквал оплесків та стоячи уже після першого відділення. Кармен і Хосе були переконливими і живими. А виконання… Часом здавалося, аж наче все це „не тут, не тепер, не зі мною” – так безумовно добре, так іскристо талановито. Енергетично. Харизматично.

Усе разом, як кажуть, грало: і камерний оркестр “Гармонія Нобіле”, про який „золотий голос Польщі” Арнольд Рудковський каже „бардзо добрий”. І балетна пара Наталя Чашечнікова й Тарас Шкутяк, і віршований сценарій, спеціально створений для цього проекту Людмилою Лінник у виконанні ведучих Галини Держипільської та Валерія Лазарчука. І довершено артистична пара оперних співаків, для яких, як підкреслює Ірина Житинська, опера – це не статичний спів, а рух, дія, кіно. І життя, бо не можна грати, а треба уявити себе точнісінько в усіх тих обставинах, в яких перебуває твоя героїня. Тоді ти – достовірна. На сцені – усе вповні, по максимуму. Це вже потім бачиш тіло в синцях, це потім не чуєш ніг під собою.

Ірина Житинська (мецо-сопрано) могла би співати в Національній опері. Хотіла. Її туди чомусь не взяли. Зате у Вроцлавській опері, дебютувавши в ролі Магдалени з „Ріголетто”, вона миттю вийшла на перші ролі. Лауреатка багатьох конкурсів, Ірина Житинська працювала з відомими диригентами, є бажаною в Європі: співає майже в усіх польських театрах, запрошена на головні ролі до театрів Італії, Іспанії, Ізраїлю, Німеччини. Арнольд Рудковський (тенор) співав з Іриною у Вроцлавській опері. Є переможцем вельми поважних міжнародних конкурсів, як-от ім. Яна Кепури чи ім. Пласідо Домінго.

Франківцям вони подарували, крім фрагментів „Кармен”, ще іспанські та неаполітанські пісні, твори Ллойда Вебера, а на біс співали аж двічі, завершивши (дуетом) українською народною „Місяць на небі”.

Ідейний натхненник проекту, а заодно концертмейстер — Тетяна Дранчук. І вона обіцяє, що проект „Оперний феєрверк”, як повітря, потрібний любителям музичного мистецтва, продовжуватиметься з іншими солістами..

Наталія Асатурян
30.09.2009

fot. Malgorzata Chrastek